Altın Portakal Film Festivali'nde Hangi Filmler Yarışacak?

Antalya Uluslararası Film Festivali, Altın Portakal, Antalya Altın Portakal Film Festivali yarışmacıları, ödül alan filmler, altın portakal ödül töreni ne zaman yapılacak

Türkiye'nin oscar'ı olarak nitelendirilen Altın Portakal ödülü için bu sene de birbirinden iddialı filmler yarışacak.

Daha önce "Antalya Altın Portakal Film Festivali" olarak düzenlenen festivalin adı geçen yıl değişti ve yeni adı "Antalya Uluslararası Film Festivali" oldu. Festivalde verilen ödülün adı ise "Altın Portakal".

Bu sene elli üçüncüsü düzenlenecek olan film festivali 16-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek.

Festivalin bu yıl Ulusal Yarışma Jüri Başkanlığını Berlin Film  Festivali'nde Altın Ayı ödülünü alan yönetmen, senarist ve yapımcı Semih  Kaplanoğlu yapacak. Festivalde ikisi belgesel 12 film ulusal yarışma bölümünde  Türk sinemasının "Oscar"ı olarak bilinen Altın Portakal ödülünü almak için  mücadele edecek.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri şöyle:
Albüm (Mehmet Can Mertoğlu), Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Eşik  (Ayhan Salar), Genç Pehlivanlar (Mete Gümürhan), Mavi Bisiklet (Ümit Köreken),  Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var (Rıza Sönmez),  Rauf (Barış Kaya ve Soner Caner), Rüya (Derviş Zaim), Rüzgarda Salınan Nilüfer  (Seren Yüce), Siyah Karga (Tayfur Aydın), Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu) ve Toz (Gözde  Kural).

Festival, 23 Ekim'de düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Festival ile ilgili detaylı bilgi için resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. >> http://www.antalyaff.com/

Yorum Gönder

0 Yorumlar